Septembri alguses esitleti avalikkusele uuendatud ZETOR CRYSTAL HD 170 mudelit.
See on 2015. aasta mudeli täiustatud versioon, millega pärast 30 aastat on taas naasetud 6-silindrilise ja kuni 150 hj jõudlusega traktori juurde.

Mis erinevus on kõige uuema CRYSTAL HD 170 ja CRYSTAL 160 2015.a mudeli vahel?

6-silindriline mootor maksimumvõimsusega 171 hj

CRYSTALi sarjal on 6-silindriline DEUTZ TCD 6.1 mootor maksimumvõimsusega 150 või 171 hj. Mootor on varustatud moodsa Common Rail sissepritsesüsteemiga. 

150 või 171 hj. Mootor on varustatud moodsa Common Rail sissepritsesüsteemiga.
Põhierinevus seisneb selles, et 2018. aasta mudel vastab STAGE IV heitgaaside emissiooni standardile tänu erilisele filtrile ja uuele SCR tehnoloogiale. Samas on mootor ka vastavuses uue STAGE V standardiga, mis jõustub järgmisest aastast.

Uue CRYSTAL HD 170 heitgaaside emissoon ja kütusekulu on väiksem, kui selle eelkäijal, mis tähendab põllumehe jaoks rahalist säästu. Sõltuvalt töömahust võib sääst küündida isegi kuni 18%-ni võrreledes 2015. a CRYSTALIGA. 

Jõuülekanne

Uus ZETORi enda poolt arendatud ja toodetud jõuülekanne mängib säästlikkusel samuti suurt rolli. Uus jõuülekanne saavutab 40 km/h kiiruse juures ökonoomsed 1750 p/min. Selle mõju tuleb eriti hästi välja seal, kus CRYSTALit kasutatakse transpordiks. Uus käigukast muudab tänu trossidega käiguvalitsale käiguvahetuse sujuvamaks, mugavamaks ja ergonoomilisemaks. Selle tulemusel on kabiinis ka väiksem müratase.
Tehnilisest vaatepunktist on CRYSTAL HD-l sarnaselt 2015. a mudelile 30 edasi ja 30 tagasi käiku, 3-astmeline käigukordistaja (PowerShift) ja elektrohüdrauliline reevers (PowerShuttle). Kõige tavalisemal töökiirusel 4-12 km/h on saadaval 13 käiku. ​

Kabiin

Esimesena silma paistvad muutused on seotud kabiiniga. Uuel mudelil istub kabiin 10 cm kõrgemal, mis tagab juhile parema nähtavuse. Ruumikas 6-sambaga kabiin on mugav ja selles on piisavalt hoiustamisruumi. Multifunktsionaalne kontrollpaneel tagab selle, et juhi jaoks on kõik vajalik ühes kohas. Uuel CRYSTALil on ka palju mugavam iste. Standardvarustuses on kohandatav iste, vedrustuse ja soojendusega. Uus tulede ja analoogalarmidega armatuurlaud on hea paigutusega, mille tõttu on seda lihtne kasutada. CRYSTAL HD-l on uued panoraampeeglid, sisemine tahavaatepeegel ja joogitopsi hoidja. Juhiiste on varustatud turvasensoriga, mis katkestab automaatselt PTO-ühenduse, kui juht oma kohalt lahkub. 

​Täiustatud pidurid

CRYSTAL HD-l on pneumaatiline pidurisüsteem, roolivõimendi ja hüdraulilised esipidurid. Selle muudatusega on pidurite efektiivsust tõstetud 50% ja nende juhtimine on lihtsustatud. Turvalisusele aitab kaasa ka kõrvalistuja turvavöö ja võimalus lisada võimsad LED-esituled.

Hüdraulika

CRYSTAL HD  on sarnaselt eelmisele generatsioonile varustatud 85 l/min hüdropumbaga. Traktoril on maksimum tõstejõud tagumise kolme punkti kinnitusega 8,5 tonni ja see on varustatud 4-sektsioonilise hüdrojagajaga (2015. a versioonil oli ainult 3 sektsiooni). III kategooria kinnitused võimaldavad kasutada laias valikus haakeriistu. Traktorile saab lisada esirippsüsteemi ja 2+1 hüdroväljavõtet. 

Nagu sõidaks pilvel

2015.a. mudel oli muuhulgas hinnatud ka kõrge sõidumugavuse poolest, mis oli saavutatud tänu iseseisvale esivedrustusele. Disainer Carraro on selle aasta mudelile lisanud unikaalse uuenduse, milleks on kabiinivedrustus ja uuendatud iste. Selle tulemusena on oluliselt vähenenud kabiinimüra ja suurenenud sõidumugavus. Lisana on võimalik võtta juurde ka vedrustusega esisillale keskmäärimise süsteem.

Uus lipulaev on sündinud

ZETOR CRYSTAL HD on ZETORi kõige võimsam ja parima varustusega traktor, mis on kõige populaarsem keskmise suurusega ja suuremate põllumajandustootjate hulgas. See on ideaalne traktor teraviljakasvatajatele, mitmete haakeriistadega töötamiseks ja ka transpordiks. See on uue generatsiooni traktor, milles on eelmise generatsiooni parimad omadused ja uusimad täiustused juhtimise, turvalisuse ja mugavuse osas.